Logo

Logo

CL_logo_vcetne_claimu.jpg
Děkujeme městu Česká Lípa za podporu našich tanečníků.
logo skola.jpg
Základní škola Školní 2520 v České Lípě je naším přístavem a domovem již od roku 1990. Děkujeme za podporu.
1.jpg

Vítejte na stránkách taneční skupiny Country Road. Naše skupina vznikla již v roce 1990 v České Lípě. Od té doby se věnujeme country tancům a příbuzným stylům. V součastné době je to především line dance.


Taneční rok 2018

Taneční skupina Country Road byla založena v České Lípě již v roce 1990. V roce 2016 změnila právní statut a stala se spolkem. Počet členů se každý rok mění. V posledních letech se pohybuje mezi 20 a 30. Náplní naší činnosti je především country tanec a line dance. Vedeme pravidelné tréninky pro děti a mládež, jejichž obsahem je pohybová a taneční průprava, cvičení pro zvyšování kondice, tvorba choreografií a příprava na soutěže.
Pojďme se nyní ohlédnout za tanečním rokem 2018.
Tento rok pro nás začal velice záhy. 1. – 6. ledna jsme se zúčastnili Mistrovství světa v line dance, které probíhalo v Nizozemí ve městě Veldhoven. Soutěžilo 11 tanečníků a ti získali 11 medailí. Hned třikrát zazněla Česká státní hymna díky našim tanečníkům, kteří stanuli na stupni nejvyšším. Dále jsme zpět do ČR přivezli tři 2. místa, tři 3. místa a jedno 4. a 5. místo (v line dance se umístění hodnotí do pátého místa). Největší radost nám udělalo umístění Kristýny Holubové, která získala 1. místo v kategorii Social Teen Female. Kristýnky soupeřky byly na velmi vysoké úrovni a rozhodně jí nenechaly nic zadarmo. Odměnou pro všechny tanečníky byl výlet do Amsterodamu.
26. – 28. ledna jsme organizovali již sedmý ročník Workshopu Line dance. Tentokrát přijelo do České Lípy více než 100 tanečníků z celé republiky, nejvíce kilometrů zdolaly jistě tanečnice ze Znojma. Tančilo se hned ve třech halách a lektoři z TCS Louisiana Písek Matěj, Luban a Zuzka se věnovali výuce 15 hodin. Účastníci se naučili 12 soutěžních tanců. Lektoři se věnovali nejen choreografiím jednotlivých tanců, ale také správnému tanečnímu provedení a držení těla.
V únoru nás čekala dvě vystoupení v KD Crystal. Nejprve jsme nově připravované choreografie tančili na Skautském plese o týden později pak na akci pořádané vedením města Česká Lípa.
MS

MS

Amsterodam

Amsterodam

Workshop

Workshop

Vystoupení

Vystoupení

16. března jsme odjížděli na první kvalifikační soutěž v line dance do německého města Hohen Neuendorf. V tomto malém městečku, které je součástí Berlína se konalo otevřené mistrovství Německa. Naši skupinu reprezentovalo pět tanečnic, které získaly jedno 1. místo, jedno 2. místo a dvě 4. místa. Za odměnu jsme si tentokrát vyšli do mořského světa, kde je například unikátní prosklený výtah v akváriu.
Newcomer

Newcomer

Social

Social

Akvárium

Akvárium

Berlin Open

Berlin Open

Následující dvě akce se vztahují k našim největším sponzorům a podporovatelům. První akcí bylo vystoupení na Dni otevřených dveří, který proběhl na ZŠ Sever v sobotu 24. března. Naši tanečníci si připravili pro návštěvníky tři čtyřicetiminutové bloky tanců. Během jednoho bloku se dívky převlékaly průměrně do šesti kostýmů. Druhou akcí bylo pozvání od vedení města Česká Lípa na Snídani na radnici. Při této příležitosti paní starostka osobně poděkovala dětem za reprezentaci města. Velmi nás těší, že si vedení města udělalo čas na osobní poděkování. Všechna děvčata měla ze setkání radost, tu umocňovaly také drobné dárky a poukaz na vstup do Sportovního centra.
Květen pro nás znamená dvě Mistrovství ČR. To první v country tancích, které proběhlo v Hodoníně, nám příliš nevyšlo. Dvakrát se nám podařilo skončit těsně pod postupem do finále. I když děvčata bojovala jako lvice, porotu více zaujaly jiné skupiny.
ZŠ Sever

ZŠ Sever

U radnice

U radnice

MČR Hodonín

MČR Hodonín

MČR Hodonín

MČR Hodonín

Již za čtrnáct dnů se však konalo MČR v line dance v Písku, kde naši skupinu reprezentovalo 11 tanečníků. Ukázalo se, že individuální disciplíny nám svědčí a výsledkem byly tři zlaté medaile, pět stříbrných, dvě bronzové. Přídavkem bylo čtyřikrát umístění na 4. místě.
V květnu jsme se nevěnovali pouze soutěžím. Čekala nás také dvě vystoupení. Obě byla na akcích „Majáles“. To první se uskutečnilo v České Lípě a to druhé tentýž den v Kostelním Hlavně.
MČR Písek

MČR Písek

Majáles

Majáles

Majáles

Majáles

Kostelní Hlavno

Kostelní Hlavno

První červnovou akcí byla Akademie ZŠ Sever. Ta proběhla v KD Crystal a byla pořádána k 35. výročí založení školy. Původní kroužek country tanců, později taneční skupina Country Road, byl založen právě na této škole a tak v programu akademie nemohlo chybět naše vystoupení. Druhou červnovou akcí byl třetí ročník Taneční soutěže „Svítíčko“. Soutěžilo se v line dance a hlavní cenou byl putovní pohár. Ten skončil v rukách malé Aničky Vavračové z Bezna.
Na sklonku léta v měsíci srpnu pořádala naše taneční skupina spolu s Českomoravskou asociací dětských country tanečních klubů „Letní školu country tanců“. Do rekreačního střediska Machův mlýn přijelo více než 40 tanečníků ve věku 7 až 22 let, aby se deset dnů věnovalo tanci a dalším pohybovým aktivitám. Vyučoval se line dance, country tance, squere dance a west coast swing. Účastníci se zabývali tancem přibližně 5 hodin každý den. Ve zbylém čase se věnovali dalším pohybovým aktivitám pro zvýšení fyzické kondice, ale také společným hrám, které měly vést ke spřátelení tanečníků z různých měst a klubů. Pro většinu z nich to byla zajímavá zkušenost, neboť obvykle stojí na parketu proti sobě jako soupeři. Jako doplňkový program bylo připraveno například sjíždění řeky Berounky na raftech, jízda na paddleboardu, návštěva lanového centra nebo noční promítání filmu Ať žijí duchové na hradě Krakovec, kde se film natáčel. Inspirativní byla také návštěva písničkáře Petra Lüftnera.
Akademie

Akademie

Svítíčko

Svítíčko

LŠCT

LŠCT

LŠCT

LŠCT

Září jsme zahájili akcí Tančírna v parku, kde naše nejstarší tanečnice vyučovaly širokou veřejnost. Účast byla velká, na improvizovaném parketu u altánku si s děvčaty zatančila velká řada diváků různého věku.
7. září jsme odletěli na čtyři dny do Liverpoolu na druhou kvalifikační soutěž v line dance. Let do Anglie byl pro mnohé velký zážitek. Dalo by se napsat, že jsme z příjemných zážitků nevyšli po celý pobyt na UK Open Dance. Získali jsme pět zlatých, dvě stříbrné, tři bronzové a jedno 4. místo. Důkladně jsme si prošli centrum města. Zavítali samozřejmě ke Caverna clubu, ale také do muzea, kde nás zaujala například expozice Titanic.
22. a 23. září jsme vystupovali nejprve v Hejnicích na slavnostech a po té druhý den v Bezně na akci s názvem „Když děti tančí“.
Tančírna ČL

Tančírna ČL

Liverpool

Liverpool

Hejnice

Hejnice

Bezno

Bezno

Poslední víkend v září jsme si uspořádali choreografické soustředění V Mirovicích. V následujícím týdnu 1. října jsme zatančili v KD Crystal na akci pro seniory. Na této akci vystupujeme již několik let. Máme radost z toho, že můžeme svým uměním potěšit i „dědoušky a babičky“, jak jim děti říkají.
26. – 30. října jsme pořádali Podzimní tábor ve Stráži pod Ralskem. V Šešuli se sešlo 20 dětí, pro které jsme připravili pestrý program. Nechyběl tanec pro začínající i pokročilé, sport a hry, ale také zábavné tvoření, při kterém si mladší účastníci vyrobili například housenky z listů nebo strašidelné pytlíky s popcornem. Podzimní tábor neboli „Podzimky“ jsou pro nás každoročně hlavně přípravou na poslední soutěže kalendářního roku. Zároveň se již chystají nové choreografie, se kterými se pustíme do soutěžení v následujícím roce. V neposlední řadě zveme na toto soustředění i děti ze ZŠ Sever, které se mohou vyzkoušet tanec a seznámit se s novými kamarády, ke kterým se pak mohou připojit a věnovat se společnému koníčku dále.
Den seniorů

Den seniorů

Šešule

Šešule

Stráž

Stráž

Podzimky

Podzimky

Czech Open je v současné době pravděpodobně největší taneční soutěž v line dance v Evropě. Probíhá tradičně první víkend v listopadu. Stejně tak tomu bylo i při naší již osmé účasti na této soutěži. I když nás do Písku přijelo méně než v uplynulých letech, nenechali jsme se zahanbit. Výsledkem byla dvě 1. místa, tři 3. místa a tři 4. místa. Hned tři tanečnice nám udělaly velkou radost. Jako první Jana Vítová, která zvítězila v kategorii newcomer adult. Postoupila tím do vyšší taneční třídy a obsadila také první místo v tabulce „Overall Ranking“. V její kategorii se již do konce roku nepodařilo nikomu získat více bodů a ona se umístila před svými 32 soupeřkami ze 13 zemí světa. Druhou radostí byla Marina Holubová, která zvítězila v kategorii social teen a v kategorii modern line dance teens obsadila 4. místo. Třetí úspěšnou tanečnicí se stala Johana Katka Fotrová, která obsadila 3. místo v kategorii social youth. Toto vítězství je cenné tím, že v této kategorii soutěžilo 51 děvčat ve věku 10 – 13 let. Johance je 10 let a musela se probojovat nejprve do finále a po té do Grand finále.
Druhou tradiční listopadovou soutěží je pro nás Pardubická Ryengle. Jedná se o mezinárodní taneční festival, který navštěvujeme od roku 2003. Bohužel se nám v tomto roce nepodařilo zaujmout porotu natolik, abychom získali nějaké umístění.
Czech Open

Czech Open

Czech Open

Czech Open

Pardubice

Pardubice

Pardubice

Pardubice

Na úvod měsíce prosinec nás čekala dvě vystoupení. Nejprve v Doksech na akci pro místní seniory a pak v České Lípě na plese Sociálních služeb. Na druhé akci spolu s námi vystoupil také line dance klub z Písku. Velmi si vážíme podpory píseckých tanečníků.
Ihned po vystoupení v KD Crystal jsme odjížděli na další soustředění do Mirovic. Před námi byl opět pracovní víkend, během kterého jsme procvičovali choreografie pro rok 2019. Poslední prosincovou akcí a zároveň poslední akcí v kalendářním roce 2018 byla „Vánoční hodina“. Jedná se o vystoupení, při kterém necháme zájemce nahlédnout pod pokličku a předvedeme na něm nejen staré choreografie, ale také rozpracované nové.
Doksy

Doksy

Česká Lípa

Česká Lípa

Mirovice

Mirovice

Vánoční hodina

Vánoční hodina

Naše úspěchy:

14 zlatých

11 stříbrných

11 bronzovýchNejúspěšnější tanečníci:

Marina Holubová
Jana Vítová
Johana Katka Fotrová
Tereza Bryndačová
Petra Glaserová

Děkujeme za podporu městu Česká Lípa a ZŠ Sever.
09.03.2019 17:59:02
evamedavitova
Tréninky začínají 2. 10. 2020.
Po 16:00 - 17:00
choreografie do 13 let
Po 17:00 - 18:30
line dance pro začínající a mírně pokročilé
Po 18:30 - 19:00
clogging
16:00 - 17:30 
choreografie od 14 let
Pá 17:30 - 19:00
line dance pro pokročilé

Mimořádné tréninky
zatím nejsou v plánu

Další akce
22. - 24. 1.
Víkendová tančírna Krasnice
19. - 21. 3.
Berlin Open
21. - 23. 5.
OMČR line dance Písek
4. - 6. 6.
MČR country Pardubice
1. - 10. 7.
LŠCT Slunečné údolí
28. - 31. 10.
Czech Open

 
Děkujeme za vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one