Logo

Logo

CL_logo_vcetne_claimu.jpg
Děkujeme městu Česká Lípa za podporu našich tanečníků.
logo skola.jpg
Základní škola Školní 2520 v České Lípě je naším přístavem a domovem již od roku 1990. Děkujeme za podporu.
1.jpg

Vítejte na stránkách taneční skupiny Country Road. Naše skupina vznikla již v roce 1990 v České Lípě. Od té doby se věnujeme country tancům a příbuzným stylům. V součastné době je to především line dance.


Mistrovství Světa

2.JPG
V prvním lednovém týdnu roku 2017 probíhalo v libereckém Babylonu MS v line a couple dance. Blízkosti jeho konání využila také naše taneční skupina. Hned 15 tanečníků se nominovalo na kvalifikačních soutěžích v Berlíně, Rakousku a v České republice v jihočeském Písku a vydalo se do Liberce reprezentovat Českou republiku. MS se zúčastnilo 400 tanečníků z 21 zemí světa.
Celý týden byl nabitý tancem, emocemi i slzami štěstí. Také já jsem se neubránila slzám štěstí. Vyhrkly mi do očí při vyhlašování výsledků v sobotu, kdy poprvé česká národní hymna zazněla díky našim tanečnicím Kláře Jakešové a Tereze Bryndačové. Děvčata obsadila 1. místo v kategorii social youth partner dance. Ale i ostatní tanečníci si vedli výborně a ukázali, že se jejich píle a příprava vyplatily. Starší ze dvou chlapců Jan Ryšlavý obsadil také 1. místo a to v kategorii adult novice. Honza si zpět do České Lípy vezl ještě medaili za 2. místo v kategorii adult basic modern. Ondřej Kacálek skončil ve své kategorii social teen male na 2. místě. Ani dívky nezůstaly v dobývání medailí za prvních pět oceňovaných míst pozadu. 2. místo v kategorii social adult získala Petra Glaserová. 4. místo v kategorii social teen získala studentka českolipského gymnázia Kristýna Holubová. Týnka se také spolu s Janou Hlaváčovou umístila na 3. místě v kategorii social teen partner dance. Ve stejné kategorii 2. místo obsadily Amélie Belit Triguinho a Markéta Šlechtová. Amálka se také postavila na stupínek 5. místa v kategorii social teen. V partner dance ještě bodovaly naše nejmenší tanečnice Johana Katka Fotrová a Tereza Víchová, které si vytančily 2. místo v junior social. Bronz v kategorii yout social partner dance získala naše poslední dvojice Marina Holubová a Viktorie Svatoňová. Za zmínku stojí také 5. místo v kategorii social primary, které patřilo Terezce Víchové. V kategorii 40+ - diamond social obsadila 4. místo paní Andrea Brixí. V soutěži týmů jsme tentokrát skončili až na čtvrtém místě.
Chtěla bych tímto všem tanečníkům i těm, kteří nebyli jmenováni, protože tančili pouze v týmu, poděkovat za jejich reprezentaci. Mé díky patří také všem rodičům, kteří nás přijeli podpořit a fandili ze všech sil. V neposlední řadě děkuji také ZŠ Sever a sdružení rodičů a přátel školy za finanční i materiální podporu.
25.08.2017 21:19:38
evamedavitova
Tréninky začínají 2. 10. 2020.
Po 16:00 - 17:00
choreografie do 13 let
Po 17:00 - 18:30
line dance pro začínající a mírně pokročilé
Po 18:30 - 19:00
clogging
16:00 - 17:30 
choreografie od 14 let
Pá 17:30 - 19:00
line dance pro pokročilé

Mimořádné tréninky
zatím nejsou v plánu

Další akce
22. - 24. 1.
Víkendová tančírna Krasnice
19. - 21. 3.
Berlin Open
21. - 23. 5.
OMČR line dance Písek
4. - 6. 6.
MČR country Pardubice
1. - 10. 7.
LŠCT Slunečné údolí
28. - 31. 10.
Czech Open

 
Děkujeme za vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one