Logo

Logo

CL_logo_vcetne_claimu.jpg
Děkujeme městu Česká Lípa za podporu našich tanečníků.
logo skola.jpg
Základní škola Školní 2520 v České Lípě je naším přístavem a domovem již od roku 1990. Děkujeme za podporu.
1.jpg

Vítejte na stránkách taneční skupiny Country Road. Naše skupina vznikla již v roce 1990 v České Lípě. Od té doby se věnujeme country tancům a příbuzným stylům. V součastné době je to především line dance.


LŠCT Soběšín

V termínu od 12. do 20. srpna 2017, proběhl první ročník Letní školy country tanců. Místem, kde se tato akce konala, byl tábor YMCA na řece Sázavě. Areál tábora se nachází poblíž obce Soběšín. Na LŠCT se přihlásilo 30 dětí a 16 vedoucích a dospělých tanečníků.
Jako první se tanečníkům věnovali dva mladí lektoři Bára Gabrišová a Matěj Kučera, kteří působí v taneční skupině Louisiana v Písku. Bára pracovala převážně s malou skupinkou tanečnic, které se věnují cloggingu. Připravila si však také pár lekcí pro začínající. Na těchto hodinách se mohli tanečníci seznámit se základy "amerického stepování". Matěj zasvěcoval tanečníky do line dance. Vedl hodiny pro začínající, ale připravil i workshop pro tanečníky, kteří soutěží v kategorii newcomer. Ti se pod jeho vedením učili choreografie cuban a novelty. Celkem nás Matěj naučil 12 line dance chorografií. Přístup obou lektorů byl opravdu profesionální, hravě si dokázali získat pozornost všech tanečníků a tím, že se zúčastnili také společných večerních aktivit si získali i jejich veškeré sympatie. Jen velmi neradi jsme se s těmito úžasnými lidmi loučili.
Čtvrtek byl zvolen dnem bez tance. Na tento den jsme si vypůjčili šest raftů a jednu "Baraku" a spluli společně 12 km úsek řeky. Do Kácova, odkud se vyplouvalo jsme se dopravili vlakem. Dopoledne nás čekalo cca 6 km plavby. Z počátku se některá plavidla seznamovala s oběma břehy řeky a myslím, že to nebylo právě úmyslně, ale po pár kilometrech se plavčíci v pádlování zlepšili a kormidelníci vedli své lodě bezpečně a rovně. Na oběd a polední klid jsme se zastavili v táboře. Řada námořníků si také převlékla šaty a někteří našli i náhradní boty (jedna botička nám totiž nenávratně zmizela v blátě). Odpoledne nás čekalo dalších 6 km do Českého Šternberka. Myslím, že změna pohybu prospěla všem tanečníkům. Místo nožiček zatěžovali ve čtvrtek ručičky.
V pátek si někteří udělali ještě výlet na hrad Český Šternberk a ti ostatní se věnovali sportovním aktivitám v areálu tábora. Mimo jiné nás vedoucí Jana naučila hrát softball. V odpoledních hodinách přijel další lektor. Tentokrát jsme si zatančili country pod vedením Ivana Bartůňka z Brna. Dětské tanečníky nejvíc zaujala choreografie "Cheeseburger". Škoda, že jsme Ivana nepožádali o hudbu. Ivan s námi zůstal ještě v sobotu dopoledne a na odpoledne již přijel David Dvořák z Prahy. Připravil si workshop na téma "Waltz v country tancích". David je velmi vtipný a pohotový moderátor a své umění opět perfektně předvedl. Myslím, že si pod jeho vedením všichni nejen dobře zatančili, ale také se od srdce zasmáli.
Mimo tanečního programu si převážně děti užily ještě mnoho her a soutěží, které připravili vedoucí a instruktoři. Musím vzpomenout "Frčák", což je vědomostní běh lesem. Tentokrát dvojice odpovídaly na otázky z oblasti tance. Po vědomostním běhu přišel také "Fičák", ve kterém o vítězství rozhoduje jen rychlost. Již jsem také zmínila sport, nechyběla ani sportovní Olympiáda, ve které mimochodem zvítězila Jamajka. V tematické hře zaměřené na středověk si zase děti vyráběly luky a šípy nebo bojovali s dřevci na kolbišti. Také si ručně vyzdobily trika a namalovali sovy všech druhů. Různých her bylo prostě spousta. Ze všech zmíním ještě oblíbenou hru všech starších dětí takzvaný "Noční výsadek". Při kterém jsou družstva, vždy 1 vedoucí a 3 děti, vysazeni v neznámé krajině a musí se vrátit zpět do tábora. Pevně věřím, že se tento první ročník LŠCT vydařil a našel si mezi tanečníky všech věkových kategorií své příznivce.
06.12.2017 15:18:31
evamedavitova
Tréninky začínají 2. 10. 2020.
Po 16:00 - 17:00
choreografie do 13 let
Po 17:00 - 18:30
line dance pro začínající a mírně pokročilé
Po 18:30 - 19:00
clogging
16:00 - 17:30 
choreografie od 14 let
Pá 17:30 - 19:00
line dance pro pokročilé

Mimořádné tréninky
zatím nejsou v plánu

Další akce
22. - 24. 1.
Víkendová tančírna Krasnice
19. - 21. 3.
Berlin Open
21. - 23. 5.
OMČR line dance Písek
4. - 6. 6.
MČR country Pardubice
1. - 10. 7.
LŠCT Slunečné údolí
28. - 31. 10.
Czech Open

 
Děkujeme za vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one